Herna TS

Nevíte kam zajít se svými dětmi po dobu vánočních prázdnin?

Navštivte v pondělí 30. 12. 2013 Hernu technických souvislostí na obecním úřadě ve Valchově. Otevřeno bude od 13 do 16 hodin,

v 16 hodin pak plynule naváže cestovatelská beseda s promítáním z Asie.

Přednáší prof. Ošmera svoje úplně nejčerstvější zážitky z listopadovo - prosincové cesty.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

 

Herna bude opět otevřená v sobotu 21. 9. 2013. Tentokrát se můžete těšit i na biologické zajímavosti nebo třeba 3D projekci. 

 

Pokračování Herny v sobotu 18. 5. 2013 se opět vydařilo, nepřišlo sice tolik návštěvníků jako 13. 4. 2013 při otevření, nahlédnout však přišlo více valchovských a troufám si tvrdit, že byli spokojeni. Podívejte se ...

 

Herna bude pro širokou veřejnost otevřena opět v sobotu 18. 5. 2013.

Otevřeno bude od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!

 

Co o nás napsali v Deníku Rovnost ...

 

HERNA TECHNICKÝCH SOUVISLOSTÍ byla otevřena ve Valchově 13. 4. 2013.

Herna byla vytvořena z celoživotní sbírky technických zajímavostí profesora Pavla Ošmery v prostorách obecního úřadu ve Valchově. Kromě poskytnutí místnosti se obec Valchov na projektu nepodílela žádnými finančními prostředky z obecního rozpočtu. Všichni dobrovolníci při její přípravě pracovali zdarma.

Příští otevření herny plánujeme přibližně v polovině května. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Jak probíhala příprava? Můžete se podívat zde...

 

V sobotu při prvním otevření hernu navštívilo asi 150 návštěvníků. Dle fotografií usuzujeme, že malé i velké příchozí připravené pokusy a demonstrace vědeckých principů velmi zaujaly. Hernu si prohlédla například paní místostarostka města Boskovice Vítková nebo návštěvníci z Francie :-).

 

Po aktivní herně byla možnost ještě navštívit přednášku profesora Ošmery v klubovně hasičů v bývalé škole o tom, čím se při své vědecké práci zabývá. Tuto možnost využilo 20 lidí.