Valchov Open 2015

Tenisový turnaj ve čtyřhrách – VALCHOV OPEN 2015

 

Příznivci bílého sportu z Valchova uspořádali tenisový turnaj ve čtyřhrách VALCHOV OPEN 2015.  Do turnaje se přihlásilo celkem deset dvojic hráčů, převážně z naší obce, ale také z Boskovic či ze Suchého. Dějištěm turnaje se stalo naše víceúčelové hřiště v Borkách, které svým umělým povrchem splňuje i ty nejpřísnější kriteria pro pořádání takto kvalitního turnaje J.

Základní část turnaje se odehrála od počátku června do půlky září, kdy se hrálo systémem každý s každým, což představovalo pro každou dvojici sehrát devět utkání. Po takto odehrané základní části postoupily do finálové části turnaje čtyři nejlepší dvojice.

Finálová část se odehrála za krásného slunečného počasí v sobotu 19. září 2015. K  prvnímu semifinále nastoupili Miroslav Šrom a Stanislav Kočvara proti dvojici Miroslav Sekanina a Jiří Dokoupil, kdy po vyrovnaném utkání rozhodl až zkrácený třetí set tzv. super tie-break, kde měli více štěstí Miroslav Sekanina a Jiří Dokoupil. Druhé semifinále odehráli Ondřej Přibyl se Stanislavem Veselým proti dvojici Milan Pořízka a Milan Pořízka ml. Po dvou vyhraných setech se z vítězství radovala dvojice Ondřej Přibyl a Stanislav Veselý.

Boj o třetí místo byl opět velice vyrovnaný. Za stavu jedna ku jedné na sety opět rozhodoval tzv. super tie-break, kdy po výsledku 10:7 získali třetí místo Milan Pořízka a Milan Pořízka ml.  Finále sehráli dvojice Miroslav Sekanina a Jiří Dokoupil proti dvojici Ondřej Přibyl a Stanislav Veselý, kteří nakonec získali putovní pohár za vítězství dva nula na sety.

Po celý turnaj panovala přátelská atmosféra, byl zajištěn pitný režim a občerstvení z udírny.  Smyslem celého turnaje bylo rozpohybovat co nejvíce tenisových nadšenců, což se myslím zdařilo, a také vytížit již zmíněné víceúčelové hřiště, které bylo po dohodě s obecním úřadem na tento turnaj bezplatně využito. Již teď je víceméně jasné, že proběhne další ročník turnaje, neboť téměř všichni účastníci přislíbili účast a hlásí se i další.

Konečné výsledky turnaje VALCHOV OPEN 2015: 1. místo: Ondřej Přibyl, Stanislav Veselý, 2. místo: Miroslav Sekanina, Jiří Dokoupil, 3. místo: Milan Pořízka, Milan Pořízka ml., 4. místo: Miroslav Šrom, Stanislav Kočvara.  

Za valchovský tenis Ondřej Přibyl.

 

A jaký byl ročník 2014? To vše je zde ...